Andrzej Sikorowski

"Pieśń nad Pieśniami"

Dom Wydawniczy "Rafael" oraz Kompania Muzyczna POMATON EMI postanowiły zainaugurować swą działalność w III tysiącleciu szczególną produkcją. Książka, dwupłytowy album oraz kaseta - to trzy części projektu nazwanego "Pieśń nad Pieśniami - Artyści na III tysiąclecie".Tytuł jest nawiązaniem do jednej z ksiąg Starego Testamentu, która w swej formie i treści jest symbolem związku pomiędzy sztuką i wiarą. Książka "Pieśń nad Pieśniami..." to wyśmienicie wydany mini album, który zawiera wypowiedzi znanych polskich artystów - muzyków dotyczące ich spojrzenia na rolę wiary w życiu. Osobiste wyznania pozwalają w zupełnie nowy sposób popatrzeć na te znane osoby.

Poniżej zamieszczamy tekst Anny Treter z tego wydawnictwa.


Ludzie zostali obdarzeni przeróżnymi talentami. Przez całe życie pielęgnujemy je, aby przynosiły jakiś pożytek. Czuję się osobą przynależną do grupy wybrańców, obdarzonych wrażliwością, muzykalnością i umiejętnością przekazania swoich doznań.

Od dwudziestu ponad lat nie przestaję się dziwić, że ludzie chcą mnie słuchać, że moje śpiewanie przynosi im radość i wzruszenie. Myślę, że czują jak bardzo przeżywam takie spotkanie jakim jest koncert i wiedzą jak bardzo chcę być wysłuchana i zrozumiana.

Mam przeczucie uczestniczenia w cudzie jakim jest muzyka w ogóle. Istnieje ona od wieków w tylu rozmaitych postaciach, żyje w tylu melodiach, porusza tyle przeróżnych strun...

Zawód, który uprawiam związany jest z licznymi podróżami, poznawaniem ludzi i miejsc. Są takie chwile, kiedy mówię: Boże! I takie miejsca, w których milknę, by lepiej chłonąć ich niezwykłość.

Coraz bardziej doceniam przyrodę, odkąd uprawiam swój mały ogródek.

Jakaż to siła powoduje, że z ukrytej w ziemi cebulki wyrasta kwiat, a obcięta gałąź odrasta z pąka i wszystko dokoła odradza się pod dyktando pór roku. Jak genialna myśl jest w tym wszystkim!

Każdy człowiek, który stanął na mojej drodze coś przede mną odsłonił. Poznałam tyle nieprawdopodobnych ludzkich losów i zdarzeń, i wiem na pewno, że ktoś nad nimi czuwa.


- Anna Treter - "Pieśń nad Pieśniami"

  w górę