Andrzej Sikorowski

POD BUDĄ - 25 LAT

OŚWIĘCIM
W tym roku krakowskiej grupie mija dwadzieścia pięć lat pracy artystycznej. To piękny wiek dla zespołu, którego piosenek słuchają coraz młodsi i potrafią odnaleźć w nich niezmiennie coś dla siebie. Dziś o godzinie 19.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury laureaci dadzą koncert.
- Ci, którzy wychowywali się na utworach tej grupy, ufają ich prawdzie, ulegają ich myślom, podążają za ich głosem - mówi Adam Kuta z OCK. - Razem z historią opowiadaną poetyckimi piosenkami, wyrażającymi dążenie do poznawania świata i poszukiwania w nim miejsca dla siebie. Dlatego nie bez powodu zespół nazwano niegdyś "małym teatrem codzienności".
Krakowski zespół powstał w 1977 roku, a w jego skład weszli muzycy związani ze studenckim kabaretem . Grupę założył Andrzej Sikorowski, autor tekstów, kompozytor i wokalista. Jest on autorem wielu piosenek, m.in. takich kompozycji, jak: "Bardzo smutna piosenka retro", "Piosenka o mojej ulicy", "Blues o starych sąsiadach", "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa", czy "Jak kapitalizm to kapitalizm". Jego piosenki wykonują również Maryla Rodowicz, Irena Santor i Zbigniew Wodecki. (kan)

2002-05-24 - Dziennik Zachodni - POD BUDĄ - 25 LAT

  w górę