Andrzej Sikorowski

Pasjans na dwóch

Poniedziałek 8 lipca 2002, godz. 19.00 Gdańsk, kościół św. Jana
Jest okazja ponownie posłuchać w duecie dwóch krakowskich artystów - Andrzeja Sikorowskiego i Grzegorza Turnaua.
To spotkanie nazwali "Pasjansem na dwóch".


- Pierwszą piosenką, którą razem zaśpiewaliśmy był właśnie "Pasjans 1990"- opowiada Andrzej Sikorowski. - Tak się złożyło, że podobnie postrzegamy współczesny świat, więc postanowiliśmy razem coś stworzyć. Za "Pasjansem" poszła piosenka "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa". Uzbierało się jeszcze kilka innych i tak powstał wspólny program.
Każdy z panów prawdopodobnie zechce zaprezentować gdańskiej publiczności również nowe utwory. Sikorowski z ostatniej płyty grupy Pod Budą, pod tytułem "Razem" (z ubiegłego roku), jak i wcześniej nigdzie niepublikowane utwory z trzech płyt wznawianych w tym roku. Turnau zaś zaśpiewa kompozycje z płyty o roboczym tytule "Auleta". Krążek która zostanie wydany jesienią.
Trzeba tutaj wspomnieć, że zespół Andrzeja Sikorowskiego obchodzi w tym roku 25 urodziny. Artysta nie ma zamiaru nagrywać więcej płyt z Pod Budą (nazbierało się ich 14 - wliczając wydany w 1979 roku singiel "Grupa Muzyczna Pod Budą", na którym znalazła się "Ballada o ciotce Matyldzie" i "Bardzo smutna piosenka retro"). Na razie Sikorowski zbiera pomysły na własny krążek.
Natomiast Turnau, który debiutował w 1984 roku na XX Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie (miał wtedy 17 lat) do dzisiaj nagrał 7 płyt. Czekamy na ósmą, Panie Grzegorzu!

2002-07-05 - Dziennik Bałtycki - Pasjans na dwóch

  w górę