Aktualności

SPRAW(k)A RODZINNA w Ostrowie Wlkp.

"Dzwoniliśmy do Mai Sikorowskiej, żeby do nas przyjechała. Przyjechała, ale z tatą. Niestety" - tymi, wypowiedzianymi z planowaną przekorą słowami zaczął się koncert Mai i Andrzeja Sikorowskich w ostrowskim Kinie Komeda. Koncercie o tyle wyjątkowym, że potwierdzona została podczas niego planowana data wydania najnowszego albumu rodzinnego duetu - w sklepach pojawi się już 22 stycznia!

Tytuł koncertu - "Moje dwie Ojczyzny" - idealnie oddaje przesłanie tego, co działo się 4 grudnia w Kinie Komeda. Występ rozpoczął się wykonanym przez Andrzeja Sikorowskiego przebojem "Bardzo smutna piosenka retro". Tu staropolskim już zwyczajem publiczność "wyklaskała" swoją rolę w refrenie, by po kilku piosenkach gorąco przywitać Maję, czyli żywy element owej "drugiej ojczyzny". I tak na zmianę widzowie przenosili się myślami z Polski do Grecji, z Grecji do Polski - do tego stopnia, że nawet bisy podzielone zostały równomiernie, pomiędzy "Ale to już było" a "Theos an einai".

Nie mogło zabraknąć oczywiście cząstki niewydanej jeszcze płyty - dobrze znanych bywalcom koncertów duetu Sikorowskich utworów: "Lekcja religii", "Jakby jeden rytm" oraz "Warto wierzyć".

A my, póki co, czekamy... Na 22-tego stycznia.


Tomasz Zdulski, Magdalena Szajek


<< powrót do listy wiadomości