Aktualności

Atrakcje na 40-lecie

Wielkimi krokami zbliża się niezwykły koncert z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Andrzeja Sikorowskiego. Już 11 października na scenie krakowskiego Kina "Kijów" odbędzie się recital Maliny z udziałem wielu znamienitych gości - m.in. Mai Sikorowskiej z zespołem Kroke, Jaromira Nohavicy oraz Grzegorza Turnaua. To jeszcze nie wszystko - w związku z jubileuszem ukaże się specjalny album podsumowujący dokonania Jubilata, tak oto przez niego opisywany:

"W grudniu 1970 roku wygrałem Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Tak zaczęła się moja 40 lat trwająca do dziś przygoda z estradą. Okrągłą rocznicę postanowiłem uczcić płytą, która ukaże się pod koniec września br. nakładem EMI Music Poland. 'Zmowa z zegarem' - nagrana przy pomocy Jacka Królika (gitara) i Tomasza Kupca (kontrabas) zawiera 21 piosenek wybranych spośród wielu, jakie napisałem. To są te najbliższe sercu, a wśród nich: 'Kap, kap płyną łzy', 'Jak kapitalizm to kapitalizm', 'Nie przenoście nam stolicy' z Grześkiem Turnauem, czy znana z wykonania Maryli 'Ale to już było'. Zabrzmią one wszystkie na koncercie promującym ową płytę - 11 października w krakowskim kinie Kijów".

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie zamawiać można m.in. na stronie
www.eBilet.pl, jak również zakupić bezpośrednio
w Filmotechnice-Pasaż Bielaka, Rynek Gł. 9, tel.12 422 89 45; Kinie Kijów, Al.Krasińskiego 34, 12 433 00 33 oraz Impresariacie Piwnicy Pod Baranami, ul. św.Tomasza 26.


<< powrót do listy wiadomości