Andrzej Sikorowski

Okno na Planty

Okno na Planty“ to kolejna autorska płyta Andrzeja Sikorowskiego. Lider zespołu Pod Budą od wielu lat nagrywa samodzielnie i ze swoją córką Mają i tak jest w przypadku ostatniego krążka.Wydawnictwo: Warner Music Poland
Rok wydania: 2016


czytaj więcej...

AVRA

Dziewczyna śpiewająca po grecku. Zespół czujący bezbłędnie etniczne klimaty. Bałkany i Orient, Morze Śródziemne z jego wyspami, nieparzyste rytmy i melizmaty tworzą razem świat niezwykły. Świat egzotyczny ale nie egzotyką rodem z taniego obrazka. To jest muzyka pozostająca w pamięci na długo, płynąca z jej źródeł. Udajcie się z nimi w podróż tam, gdzie miłość to wiersz miłosny a nienawiść to pchnięcie nożem.

Wydawnictwo: EMI Music Poland
Rok wydania: 2011


czytaj więcej...

Sprawa rodzinna

Płyta ''Sprawa Rodzinna'' jest drugim z kolei krążkiem duetu Maja Sikorowska-Andrzej Sikorowski. Materiał ''Sprawy rodzinnej'' jest dziełem Andrzeja Sikorowskiego, lidera grupy Pod Budą, działającej na rynku od 32 lat. Znajdują się w nim także niespodzianki w postaci debiutu kompozytorskiego Mai Sikorowskiej, udziału Grzegorza Turnaua czy Soni Bohosiewicz. Całość świadomie zróżnicowana stylistycznie w myśl zasady jaka zawsze przyświecała Sikorowskiemu że piosenka ma być mądra i przebojowa bez względu na gatunek do jakiego zaklasyfikują ją krytycy.

Wydawnictwo: EMI Music Poland
Rok wydania: 2010


czytaj więcej...

Śniegu cieniutki opłatek

Niech w noc grudniową miasta i wioski
Pod swoje dachy przyjmą te piosnki
I niech kolejka po Dziennik Polski
Szczelnie owinie wszyściutkie kioski
Niech wam się przyśni rynek krakowski
Niech was łaskocze paluszek boski
Niech znikną kłótnie, odejdą troski
Oto życzenia od Sikorowskich

Wydawnictwo: Wydawnictwo Jagiellonia SA
Rok wydania: 2006


czytaj więcej...

Kraków - Saloniki

Lider zespołu POD BUDĄ, tym razem jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny swojej córki Mai - absolwentki krakowskiego Liceum Muzycznego w klasie fortepianu. 10 premierowych piosenek Andrzeja Sikorowskiego wzbogaconych dodatkowo przez kilka utworów greckich śpiewanych w oryginale przez dwujęzyczną ( za sprawą matki greczynki ) młodą wokalistkę. Całość melodyjna, przebojowa, literacka - jest kontynuacją działalności autora znanego z takich piosenek jak "Kap, kap płyną łzy", "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa" czy napisanej dla Maryli Rodowicz "Ale to już było". KRAKÓW - SALONIKI zrealizował Rafał Paczkowski, a nagrali czołowi muzycy krakowscy. Ciekawostką może być udział w nim Seweryna Krajewskiego (kompozycja tytułowa) czy też Grzegorza Markowskiego, Grzegorza Turnaua i Zbigniewa Wodeckiego w piosence "Koledzy taty".

Wydawnictwo: Emi Music Poland
Rok wydania: 2005


czytaj więcej...powrót