Aktualności

Jubileuszowa "Zmowa z zegarem" już w październiku

40 lat pracy artystycznej - taki oto  niezwykły jubileusz upamiętni najnowszy album Andrzeja Sikorowskiego, który ukaże się w sklepach już 5 października!

"Zmowa z zegarem", bo tak nazwany został ów krążek, to sentymentalny spacer po karierze Maliny - od czasów tryumfu na Festiwalu Piosenki Studenckiej w 1970 r., poprzez pełną sukcesów karierę w Grupie Pod Budą, aż po najnowsze przeboje. Na płycie znajdzie się 20 niezapomnianych piosenek, do których żadnego miłośnika poezji śpiewanej nie trzeba przekonywać - wystarczy wymienić "Bardzo smutną piosenkę retro" czy "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa"...

Album, nagrany w krakowskim studiu Niezapomniani Łowcy Dźwięku, prezentuje ascetyczne wersje piosenek - na dwie gitary (w tym jedna w magicznych rękach Jacka Królika), mandolinę oraz kontrabas (Tomasz Kupiec). Oczywiście w nagraniach nie mogło zabraknąć głosu córki Andrzeja Sikorowskiego - Mai, która wraz z tatą wykonuje m.in. wielki przebój "Ale to już było".

Płyta z muzyką to tylko jeden z elementów "Zmowy z zegarem" - jego równie ważnym elementem będzie dołączona płyta DVD, która na pewno sprawi wiele radości miłośnikom twórczości Artysty. To na niej obejrzeć będzie można m.in. ubiegłoroczny koncert nagrany w studio Radia Kraków z okazji 60-tych urodzin Maliny, podczas którego gościnnie wystąpili: Grzegorz Turnau, Maja Sikorowska oraz Jacek Królik. Niezwykłą gratką będzie możliwość powrotu niemal do początków kariery Andrzeja Sikorowskiego, czyli do załączonego do płyty telewizyjnego recitalu z 1977 r., podczas oglądania którego niejednemu zapewne zakręci się łezka w oku. Całość dopełniają teledyski z przełomu lat 80-tych i 90-tych.

Serdecznie zapraszamy na "Zmowę z zegarem", którą rozpocząć będzie można już 5 października wizytą w sklepach muzycznych!


<< powrót do listy wiadomości